Format Kitap
Barkod 9789752622814
Yayın Tarihi 2017-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hadislerle Değerler Eğitimi; Çoklu Zekaya Göre Faaliyetler
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 104
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 195 X 275

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mürşide Uysal

Kıymetli anneler, babalar ve eğitimciler!
Okul öncesi dönem, çocuğun karakter ve kişiliğinin oluştuğu, bazı alışkanlıkların temelinin atıldığı çok önemli bir dönemdir. Çocukların bu dönemde kazandıkları ahlâkî değerler, hayatları boyunca onlara yön verecektir.
Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras, güzel ahlâk ve terbiyedir.
Anne, baba ve eğitimciler olarak çocuklarımıza değerlerimizi en güzel (anlayacakları ve sevecekleri) şekilde vermeliyiz.
Değerler ve Ahlak Eğitimi kitabı, farklı zeka çeşidine sahip çocuklar göz önüne alınarak çoklu zeka metoduna göre hazırlanmıştır.
Hikaye ve masallar, boyamalar, şiirler, şarkılar, parmak oyunları, dramalar etkinliğinde ve çocuklara yönergeler ile sorular sorularak katılımda bulunmaları amaçlanmıştır. Konuyla ilgili değerin aile içinde veya okulda pratik olarak da uygulanması, anlatılan değerin çocukta yerleşmesini, içselleştirmesini kolaylaştıracaktır.
Konuyu anlatan değerler ile ilgili hadis ve ayetler, çocukların yaş seviyesine göre uyarlanmıştır. Asılları için belirtilen kaynaklara bakılabilir.
Çocuklarını iyi eğiten ve değer veren toplumlar yücelirler.
Çocuklarımızın değerleri olan, özgüvenli, şahsiyetli, ne istediğini bilen, kendine ve başkalarına faydalı, etkin bireyler olması dileklerimizle

Mürşide Uysal

devamını oku..
Bu üründen 12 adet satılmıştır.
105.00
Liste Fiyatı : 105.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim