Format Kitap
Barkod 9786054530397
Yayın Tarihi 2016-06-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt Şamua
Boyut 115 X 160

Kendisine, ?Niçin ilâhî sırlara ve diğer ilimlere dair kitap yazmadınız? diye soru soranlara, ?Benim kitabım, dostlarım ve müritlerimdir diye cevap veren eş-Şâzelî Hazretleri'nin, Hakîm Tirmizî'nin Hatmü'l-evliyâ, Nifferî'nin Mevâkıf ve Muhûtabât, Ebû Tâlib Mekkî'nin Kûtü'l-Kulûb, İmâm Gazzâlî'nin İhyâ, Kuşeyrî'nin Risâle, Kâdî İyâz'ın Şifâ, İbn Atıyye Endelüsî'nin Muharrerü'l-Vecîz'i gibi eserlere özel ilgi göstererek bunları derslerinde şerhettiği, Humeysera'da iken bir akşam müridlerine öğütlerde bulunmanın yanında kendisinin tertip ettiği Hizbü'l-Bahr'i okumalarını tavsiye ettiğini biliyoruz.
Eş-Şâzelî Hazretleri'nin hizibleri yalnızca Hizbü'l-Bahr ve Hizbu'n-Nasr ile sınırlı değildir. Onun Hizbü'l-Kebîr, Hizbü'n-Nasr, Hizbü'l-Berr, Hizbü'l-Âyât, Hizbü't-Tevessül, Hizbü'l-Feth, Hizbü'l-Hıfz, Hizbü'r-Rızk, Hizbü'l-Azîm, Hizbü'n-Necât, Hizbü'l-Hamd, Hizbü'n-Nûr gibi onlarca hizib, duâ ve ezkâr terkibi olup bunlar günümüze de ulaşmıştır. Elinizdeki bu çalışma, eş-Şâzelî Hazretleri'nin bizzat tertip ettiği Hizbu'l-Bahr ile daha ziyade savaşlarda düşmana galip gelmek için okunan Hizbü'n-Nasr'ını ihtivâ etmektedir.
Hizbü'l-Bahr'da Allah'ın lütfu ile sıkıntılardan kurtaracak bir özellik vardır. Okunduğu mekân âfetlerden sâlim olur. Kötü hâdiselere karşı hıfzdır. Onunla zikirde bidâyet ehli için şifâ sırları, nihâyet ehli için safâ nûrları hâsıl olur. Allah güneş doğmadan evvel onu okuyanın isteklerini kabul eder, sıkıntılarını giderir, insanlar arasındaki değerini yükseltir, göğsünü tevhîd ile şerheder, işlerini ve zorluklarını kolaylaştırır, cin ve insanların şerrinden korur, gece ve gündüzün getirdiği şerlerden emin kılar ve hiç kimseyi ona kem gözle baktırmaz aksine daha da sevdirir... Her namazın arkasından onu okuyanı Allah, insan dâhil yarattığı hiç bir şeye muhtaç etmez, mahlûkâtından müstağni yapar, zamanın hâdiselerinden emin kılar. Bütün harekât ve sekenâtında mutluluk yollarını bulmayı kolaylaştırır.
?

devamını oku..
Bu üründen 7 adet satılmıştır.
15.50
Liste Fiyatı : 15.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim