Format Kitap
Barkod 9786051143323
Yayın Tarihi 2011-01-23
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Cinsel Tacize Hayır!; Nelere Hayır Demeliyiz?, 9+ Yaş
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 34
Kapak Karton
Kağıt Kuşe
Boyut 155 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Delphine Sauliere
Çevirmen   : Gizem Şakar

Çoğumuzun en büyük dileği, çocuklarımıza söz dinlemeyi öğretebilmek, onlara bir şey söylendiğinde 'peki' demelerini sağlayabilmektir. Ama bazı durumlar vardır ki çocukların mutlaka, hiç tereddüt etmeden HAYIR demeyi bilmeleri çok önemlidir. Çocuklarımız, şiddet gördüklerinde, haksızlığa uğradıklarında, biri onları korkutmak veya taciz etmek ya da onların inançlarına ve kimliklerine hakaret etmek istediğinde buna sessiz kalmak yerine karsı çıkmalarını ve yaşadıklarını hiç çekinmeden bizlerle paylaşmalarını istiyorsak, onları mutlaka bu konuda bilinçlendirmemiz gerekir.

Pek çok çocuk şiddete, cinsel tacize, kötü muameleye, haraca, inançları ve kökenleri konusunda ayrımcılığa maruz kalıyor. Sessizce acı çekiyorlar. Bunun önüne geçmek bizim elimizde.

Nelere Hayır Demeli dizisi, konularının uzmanları tarafından, bu hassas konuda çocukları korkutmadan bilgilendirmek için hazırlandı.

HAYIR demeyi bilmek,
Hem kendimiz hem çevremiz için önemlidir. Ne istediğimizi, neden rahatsız olduğumuzu doğrudan söylediğimizde, karşı durmayı, kendimizi korumayı ve saydırmayı biliriz. BÜYÜRÜZ.

Ve HAYIR demeyi öğrendiğimizde EVET demeyi de daha iyi öğrenmiş oluruz.

devamını oku..
4.63
Liste Fiyatı : 4.63
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.