Format Kitap
Barkod 9786054530250
Yayın Tarihi 2014-09-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 200
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kültür dünyamızda numûne-i imtisâl hayatları ve nadîde eserleriyle iz bırakanların başında sûfilerin geldiğini söylesek abartmış olmayız. Bu sebeple kimi sûfîler hayatı ve sohbetleriyle topluma yön verirken kimileri de talebeleri ve yazdığı eserleriyle yön vermeye gayret etmiş, toplumu iyiye, doğruya, güzele ulaştırmaya çalışmışlardır.

Bizde bu duygu ve düşüncelerden hareketle XV. asır Türk sûfî ve şâirlerinden olan Aydınlı Dede Ömer Rûşenînin eserlerinden derleme niteliğinde hazırlanan Âsâr-ı Aşkını kültür dünyamıza kazandırmak istedik.

Âsâr-ı Aşk, Edirne Velî Dede Gülşenî Dergâhının son dönem şeyhlerinden Şuayb Şerefeddîn Efendi tarafından Dede Ömer Rûşenînin Dîvân ile Miskin-nâme, Ney-nâme, Çoban-nâme mesnevîlerinden derlenerek yer yer kısa açıklamalarla 1316/1899 yılında İstanbulda Şirket-i Sahâfiyye-i Osmâniyye Matbaasında bastırılmıştır.

Bu çalışmada Âsâr-ı Aşkın mezkûr baskısı esas alınarak yeni harflere aktarılmıştır. Ayrıca eserin okuyucular tarafından daha iyi bir şekilde anlaşılması ve istifadenin kolay olabilmesi için de Dede Ömer Rûşenînin hayatı, şahsiyeti, eserleri hakkında bilgi verilerek metnin sonuna bir lügatçe, nutuk indeksi ile karma indeks eklenmiştir.

Çalışmamız iki Bölümden teşekkül etmektedir.
Birinci Bölümde Dede Ömer Rûşenînin hayatı, şahsiyeti, eserleri hakkında bilgi verilerek tasavvuf ve sûfî kavramlarına bakışı incelenmiştir.

İkinci Bölümde ise Âsâr-ı Aşkın günümüz harflerine aktarılan tahkikli metnine yer verilmiştir.

devamını oku..
Bu üründen 4 adet satılmıştır.
% 45
indirim
8.25
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 6.75
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %45.00 indirim